Giresun Fındığı mı, Ordu Fındığı mı? - Bifindik.com.tr

Giresun Fındığı mı, Ordu Fındığı mı?

Giresun Fındığı mı Ordu Fındığı mı?

Giresun Fındığı mı, Ordu Fındığı mı?

Yıllarca vazgeçemediğimiz her zaman sofralarımızda olmazsa eksik hissettiğimiz fındık ve fındık ürünlerini çok seviyoruz. Bu yüzden de zaman zaman biraz seçici olabiliyoruz. Çünkü en iyisini görmek ve tatmak istiyoruz. Buraya kadar hemfikiriz.
Şimdi gelelim hepimizin aklındaki tek bir soruya. Giresun fındığı mı? Yoksa Ordu fındığı mı? Bizce ucu açık bir soru kabul edelim evet ama genel olarak değerlendirdiğimiz bir cevap elbetteki vardır. Peki nasıl anlayacağız hangisiniz daha güzel olup olmadığını? Güzel olup olmadığını dedik ama zaten fındığın kötü olma gibi bir şansı yok, bu konununda altını çizmek isteriz. Sadece genel özellikleri bakımından kimine göre ‘vaav’ dedirtirken kimine göre de ‘eh işte, olmasa da olur’ diye düşündürebiliyor.
Bilmeyenler için özetle Giresun ve Ordu fındığının arasındaki farkları bi hatırlayalım. Karadenizlilerin bu konuyu oldukça iyi bildiğinden şüphemiz yok. Şimdi Ordu fındığına baktığımızda daha iri ve yağsız bir fındık karşımıza çıkarken Giresun fındığı ise daha küçük ve yağlıdır. Bundan sebeptir ki sipariş verirken özellikle Giresun fındığı olup olmadığını ısrarla sormamız. Neden çünkü Giresun fındığında bulunan doymamış yağ asitleri hem çok sağlıklı hem de oldukça lezetlidir. Yedikçe yiyesiniz o yüzden gelir aslında. Çikolata, ezme tatlı vb. gibi ürünlerdeki fındık Giresun fındığıdır. Bilmeyenler içinde ön bilgi vermiş olalım. Ordu fındığına göre daha ince kabukludur. Giresun fındığını çok övdük farkındayız ama bildiğimiz şeyi de anlatmadan geçemiyoruz. Ee Türk insanıyız haliyle 🙂 Ordu fındığının da hakkını yemeyelim ama. Ordu fındığı da midemizden çok gözümüzü doyurur öncelikle. Daha iri yapıdadır ve yağsızdır. Bisküvilerin içeriğinde kullanılır genellikle. Tabi çikolata ve ezmelerin içerisinde de bulunabiliyor. Sadece Giresun fındığı kullanılıyor gibi düşünmeyelim. Göreceli bir kavram olduğu için bu sorunun cevabını biz size bırakıyoruz. Nasıl olsa her ikisi de sitemizde mevcut. İster Giresun fındığını, isterseniz de Ordu fındığını ‘bi fındık’ diyerek sipariş verebilirsin.

BAHÇELERDEN SOFRALARINIZA TÜM SEVGİMİZİ KATARAK GÖNDERİYORUZ.

Keşke şansınız olsa da fındık toplarken o neşeli hellerimize şahit olsanız. Göreceğiniz ilk şey fındık toplayanların çok neşeli bir şekilde çalışması olurdu. Orda herkesin keyfi yerinde, bir yandan sohbet ederken bir yandan da bellerine bağladıkları sepete fındıkları atıyorlar. Sanki o yorucu işi onlar yapmıyormuş gibi bir hisse kapılabilirsiniz gördüğünüz an. Bundan sebeptir ki yediğiniz fındıkların bi o kadar lezzetli olması. Çünkü kadınlar nasıl yemek yaparken sevgilerini katıyor ve o yemek inanılmaz bir şekilde lezzetli oluyorsa, bizde fındıkları toplarken tüm sevgimizi katarak sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Sende ‘bi fındıkla’ o doyumsuz lezzetin hazzını yaşa!

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir