Fındığın ana vatanı neresi? - Giresun Fındığı Bir Tıkla Kapınızda! - Bifındık.com.tr

Fındığın ana vatanı neresi?

Fındığın ana vatanı neresi?

Fındığın ana vatanı neresi?

Fındığın ana vatanı

Fındık, Doğu Karadeniz Bölgesinin en güzel iki şehirlerinde yetişir. Ordu ve Giresun bu iki güzide şehirlerimizin üreticileri uzun yıllardır fındık üretimi ile ilgilenmektedir. Türkiye, dünya fındık yetiştiriciliği ve üretiminin yaklaşık olarak %75 ile %85’ini üretmektedir. Bu yüzden fındığın ana vatanı olarak ise Ordu ve Giresun illerimizi benimseyebiliriz. Gelin biraz fındık hakkında daha fazla bilgiler öğrenelim.

Kabuklu fındık kilo aldırır mı?

Kabuklu fındık, sınıfında ve benzer kuruyemiş grubunda enerji deposu olarak bilinen ve önemli bir yere sahip olan bir ürün çeşididir. Bu yüzden “Fındık kilo aldırır mı?” Sorusunun cevabını merak edenler için söyleyelim fındık kilo almanızdan ziyade obezite olmanızı engeller. Her gün bir avuç fındık tüketmek sağlığınızı korumanızda yardımcı olmaktadır.

Çiğ fındık zararlı mı?

Paragrafımıza başlarken ” Her şeyin fazlası zarar. ” özlü sözüyle başlamak istiyoruz. Fındığında aşırı derecede tüketilmesi olumsuz bazı olaylarla karşılaşmamıza sebep olabilir bu yüzden günde en az 1 avuç fındık tüketmek başta kalp ve beyin sağlığımıza faydalıdır. Fındık, içerisindeki yağ ve besin değerlerinin yüksek olmasından dolayı uzmanlar günde 1 avuç fındık tüketilmesini önermektedir. Özellikle hamilelerin düzenli olarak tüketmesi anne ve bebek sağlığını korur. Böylelikle bebeğin beyin gelişiminde etkin rol oynar. Kalp ve damar rahatsızlığı olan kişiler ise günde en az bir avuç fındık tüketmelidir. Fındık tüketen kişilerin, daha genç bir görünüme sahip olduğu, daha sağlıklı ve daha zinde olduğu kanıtlanmıştır. Sizlerde sağlığınıza önem veriyorsanız günde en az bir avuç fındık tüketmenizi öneririz.

Diyet yaparken fındık yenir mi?

Diyet yapanların diyet programlarına göre tüketeceği fındık miktarının değişiklik gösterebileceğini unutmamamız gerekiyor. E vitamini açısından oldukça zengin olan fındık aynı zamanda içerisinde bulundurduğu antioksidan özelliği sayesinde vücudumuzu mikroplardan arındırır ve korur. Özellikle diyet sırasında fındık tüketmek olası bir kas kaybının ve kas zayıflamasının önüne geçer. Sinir sistemimize olan faydasından dolayı, diyet yapan kişilerin günde en az 10 adet tüketmesi öneriliyor. Koruma programlarında olanlar için ise haftada en az 150gr fındık tüketmesi önerilir. Sizlerde fındık siparişi vermek isterseniz hemen tıklayıp sipariş oluşturabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir